Technologia informacyjno – komunikacyjna w edukacji

Narzędzia TIK

Zdobycze technologiczne towarzyszą współczesnemu człowiekowi na każdym kroku. Również dzieci bardzo chętnie korzystają z różnorodnych urządzeń, dzięki którym zyskują kontakt ze znajomymi, mogą grać, oglądać filmy oraz uczyć się. Technologia informacyjno – komunikacyjna w edukacji dla uczniów stanowi miłą odmianę, natomiast nauczycielom pomaga w organizacji ciekawych zajęć.

Nowoczesne narzędzia, wspomagające pracę nauczycieli

Wielu pedagogów szuka sposobów na aktywizację swoich podopiecznych, wzbudzanie ich zainteresowania oraz zachętę do nauki. W obecnych czasach nic tak nie fascynuje dzieci i młodzieży, jak komputery i smartfony z dostępem do Internetu. Dlatego w czasie lekcji warto korzystać z narzędzi TIK. Dają one szerokie możliwości wykorzystywania urządzeń multimedialnych w edukacji. Innowacyjne aplikacje pozwalają na tworzenie atrakcyjnych scenariuszy lekcji, pozostających oczywiście w zgodzie z podstawą programową.

Wykorzystanie aplikacji edukacyjnych w czasie zajęć

Narzędzia TIK sprawiają, że praca nauczyciela staje się łatwiejsza. Korzystanie z takich programów, jak np. Office Online, Evernote Web Clipper, cyfrowe wersje podręczników czy też znany większości z nas Power Point obniża ilość noszonych ze sobą notatek i książek, a dostęp do wszystkich ważnych informacji jest bardzo wygodny. Uczniowie mogą z powodzeniem korzystać z wirtualnych organizerów i map myśli, a także uczyć się bawiąc, np. z wykorzystaniem Learning Apps, platformy, na której znajdują się m.in. zabawy pamięciowe i quizy.