Szybki wydruk od ręki

Inne

Najlepszym sposobem na szybki wydruk jest oczywiście zakup własnej drukarki. Dzisiaj koszty samych urządzeń nie są już wysokie i możliwe jest nabycie markowego multifunkcjonalnego urządzenia (skaner + drukarka kolorowa) w cenie poniżej 400 złotych. Problematyczne bywa jednak późniejsze utrzymanie takiego sprzętu, na które składa się m.in. koszty:

  • wymiany atramentu (tusz lub toner, w zależności od modelu i technologii);
  • konserwacji i bieżącego serwisowania (czyszczenie rolek i wałków, wymiana części);
  • energii elektrycznej;
  • papieru (często specjalistycznego jak np. papier fotograficzny).

Samodzielne drukowanie nie dla każdego

Właściciel własnego sprzętu ma więc sporą dowolność i nieograniczone możliwości, ale w zamian musi wziąć na siebie ciężar konserwowania drukarki i wymieniania podzespołów czy uzupełniania tuszu – co bywa kosztowne. Dlatego drukarnia internetowa jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy nie drukują codziennie ani masowo. Z jej usług korzystać powinni jednak również ci klienci, którzy chcą zlecić bardziej specjalistyczne zadanie jak chociażby wydruk wizytówek biznesowych czy kalendarzy trójdzielnych. Przy takich zamówieniach drukarnia internetowa z pewnością przebije ofertą cenową koszty, jakie musiałby ponieść indywidualny klient pragnący w domowym zaciszu przygotować taki sam produkt.

Zalety zdalnego druku

Przewagą jest nie tylko cena, ale również profesjonalizm – w takich drukarniach online liczyć można przede wszystkim na konsultantów i doradców z ogromnym doświadczeniem. Natomiast park maszynowy, rozbudowany i innowacyjny, pozwala takim drukarniom na podejmowanie się zadań, których żadnym domowym sprzętem nie sposób zrealizować np. z uwagi na duże rozmiary projektu albo nietypowy papier.