Gdzie stosuje się płyty akrylowe?

Inne

W wielu projektach użyteczności publicznej wykorzystuje się panele tłumiące hałas, dzięki czemu jest możliwe normalne funkcjonowanie, nawet jeśli żyjemy zaraz przy ruchliwej drodze. Płyty akrylowe to materiał, który doskonale zastępuje szkło, oferując dużo wyższą wytrzymałość mechaniczną, a niemal takie same właściwości odnoszące się do przejrzystości, czyli stopnia przepuszczania promieni słonecznych.

Gdzie wykorzystuje się pleksi?

Pleksi to popularna nazwa paneli z akrylu, która od lat funkcjonuje swobodnie na rynku. Tego rodzaju materiał można równie dobrze wykorzystywać w konstrukcjach pionowych, poziomych lub giętkich. Panele doskonale chroniące przed hałasem świetnie nadają się jako bariery tłumiące dźwięk, które są stawiane przy ruchliwych ulicach. Płyty jednak nie są wykorzystywane jedynie w branży budowlane, gdyż branża reklamowa i oświetleniowa również przyjemnością eksploatują ten materiał.

Płyty akrylowe w reklamie

Dzięki swoim wytrzymałościowym właściwościom, pleksi z powodzeniem wykorzystywana jest w branży reklamowej, gdzie stanowi podstawę różnego rodzaju reklamowych ścianek, tablic informacyjnych, lub też neonów wieszanych przed wejściem sklepu. Dobrze dostosowane do naszych wymagań elementy płyty nie starzeją się, przez co możemy być pewni, że uzyskany efekt na naszej tablicy reklamowej utrzyma się bardzo długo. Nawet przy wyjątkowo kapryśnej, polskie pogodzie. Oprócz branży budowlanej i reklamowej, płyty akrylowe świetnie radzą sobie jako okrycia maszyn i sterowni, co zdecydowanie warto wiedzieć. Pleksi wciąż zyskuje sobie nowych, zadowolonych klientów.