Czy wady wzroku utrudniają życie?

Inne

Choroby na całym świecie były w zasadzie od zawsze i tak jest również dzisiaj. Bez wątpienia tymi najbardziej uciążliwymi są wady wzroku czy też choroby oczu. Oczywiście ktoś powie, że można nosić okulary – oczywiście, że tak, jednak warto być świadomym, że nie każdemu to odpowiada. Co więcej nie wszystkie choroby czy wady da się wyleczyć. Jedną z bardziej uciążliwych przypadłości, jeśli chodzi o wady wzroku jest astygmatyzm. Czy się tak naprawdę objawia?

Czym objawia się astygmatyzm?

Przede wszystkim osoba z tą chorobą w początkowym stadium widzi lekko zamglony obraz, natomiast wtedy, gdy choroba jest bardziej zaawansowana to widzenie jest bez ostrości, a wszystkie przedmioty wydają się być mocno zniekształcone. W dodatku czasami mogą występować bóle oczu, głowy czy też wysoka wrażliwość oczu na światło. Warto wiedzieć, że raczej nie ma jednoznacznej przyczyna astygmatyzmu, gdyż najczęściej jest on po prostu dziedziczny. Według statystyk cierpi na niego sporo osób, jednak sama wada jest na tyle niewielka, że nie powoduje zmian w widzeniu. Teraz powiedzmy sobie jeszcze o tym jak astygmatyzm objawia się u dzieci – jeśli zobaczymy, że nasze dziecko trzyma swoje zabawki blisko twarzy, często trze czy mruży oczy lub też siada bardzo blisko telewizora to powinien być to dla nas sygnał ostrzegawczy, że musimy udać się do okulisty.

Więcej przeczytasz na: https://coopervision.pl/troska-o-wzrok-i-zdrowie-oczu/co-jest-astygmatyzm

Astygmatyzm – jak wygląda leczenie?

Przejdźmy teraz do leczenia – bardzo często wspomnianą przypadłość koryguje się soczewkami cylindrycznymi. Astygmatyzm najczęściej stwierdzany jest wtedy, gdy elementy oka nie są kuliste, a więc da się go skorygować elementami niekulistymi, a taki właśnie kształt ma cylinder. Poprzez taką soczewkę nasz układ optyczny będzie skupiał światło tak jak powinien. Oczywiście do wyboru mamy okulary lub klasyczne soczewki – w zależności od tego co będzie bardziej komfortowe. Powinno się pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie lekceważyć już pierwszych objawów wskazujących na astygmatyzm i jak najszybciej udać się do okulisty.