Montaż drzwi – czy warto korzystać z pomocy fachowca?

Inne

Jeszcze przed zakupem skrzydła drzwiowego warto zastanowić się, czy będziemy montować je samodzielnie, czy skorzystamy z usług specjalisty. Choć montaż drzwi wydaje się nie być trudnym zadaniem, w rzeczywistości wymaga wprawionej ręki, doświadczenia oraz dużej precyzji. Jeśli zostaną zamontowane nieprawidłowo, może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia skrzydła drzwiowego lub utrudnień w jego użytkowaniu. Pomimo dużego ryzyka, wciąż wiele osób decyduje się robić to samodzielnie, w obawie przed dodatkowymi kosztami. Jednak czy słusznie?

Fachowy montaż drzwi – zalety

Chcąc zaoszczędzić czas oraz uniknąć dodatkowych kosztów, lepiej zainwestować w profesjonalną ekipę monterską specjalizującą się w montażu drzwi i dzieląca się wiedza jak https://www.polubiszremont.pl/montaz-drzwi-do-cieplego-domu/. Cena wcale nie musi być dużo wyższa – korzystając z usługi montażu zapłacimy 8% VAT zamiast 23%. Może się więc okazać, że fachowiec nie kosztuje nas wiele. Gdyby do tego dodać fakt, że samodzielna praca często powoduje utratę gwarancji, nasuwa się wniosek, że jest to bardzo nieopłacalna praktyka. Drzwi montowane przez laika często skrzypią, ciężko pracują czy ocierają o podłogę. Takich błędów unikniemy korzystając z usług specjalistów. Profesjonalna ekipa monterska dokładnie wymierzy otwór oraz doradzi dobór odpowiednich skrzydeł drzwiowych czy ościeżnicy. Poradzi sobie również z nieoczekiwanymi problemami.

Jak się przygotować?

Jeżeli jednak zdecydowałeś się na samodzielny montaż drzwi, warto się do tego odpowiednio przygotować. Przed zakupem należy dokładnie wymierzyć otwór drzwiowy. Należy sprawdzić jego wysokość, a także szerokość. Ważna jest również grubość ścian oraz długość przekątnych. Pamiętaj! Dokładność pomiarów w dużym stopniu odpowiada za efekt końcowy. Zaopatrz się w niezbędne narzędzia jak piła do przycinania, poziomica, pianka montażowa, folia i kliny drewniane lub plastikowe. Przed przystąpieniem do montażu obejrzyj dokładnie drzwi i koniecznie sprawdź warunki gwarancji, często samodzielne przycinanie jest podstawą do jej utraty! Wszystko przygotowane? Możesz zacząć osadzać ościeżnicę.