Czy można tanio kupić biżuterię urodzinową?

Inne

Przyjęło się, że, jeśli nie mamy pomysłu na prezent urodzinowy, to najlepszą opcją będzie jakiś wyrób biżuteryjny. Jest to zawsze sprawdzone rozwiązanie, ponieważ biżuteria zazwyczaj cieszy ludzi w różnym wieku, o różnym statusie społecznym oraz o zróżnicowanych pasjach. Jest to zatem podarunek bardzo uniwersalny, użyteczny i przydatny, a ponadto trwały, który może posłużyć obdarowanemu przez długie lata. Biżuteria na urodziny może być zatem dobrą ideą, ale jej dobór zależy od tego, czyje urodziny świętujemy.

Płeć i wiek solenizanta

To, ile lat ma solenizant oraz jaką płeć reprezentuje jest sprawą kluczową oraz czynnikiem, który każdorazowo powinien determinować wybór prezentu. Większość kobiet ucieszy się zapewne z każdej błyskotki, ale energiczne młode panie wybiorą raczej nowoczesne formy tworzone z ułańską fantazją, a stateczne, dojrzałe kobiety zazwyczaj postawią na klasykę. Tanie rozwiązania najczęściej wprowadzają sklepy internetowe. Z kolei w przypadku młodych mężczyzn mogą sprawdzić się eleganckie sygnety z nietypowym wzorem, a naszych dziadków ucieszą zapewne misternie wykonane spinki do mankietów. Jeżeli dobrze znamy solenizanta i jego upodobania, wiemy np., że ciocia Krysia kocha bursztyny, a babcia Irenka kolorowe broszki, z wyborem podarunku nie będziemy mieli większego problemu.

Urodziny szefa lub dalszego znajomego

Dylemat może stanowić wybór biżuterii na bardziej formalną imprezę. Biżuteria na urodziny szefa, współpracownika lub innej osoby, której preferencji dokładnie nie znamy, powinna mieć w miarę możliwości jak najbardziej bezosobowy charakter. Dobrze jest wówczas postawić na minimalistyczne, aczkolwiek prezentujące się wytwornie produkty wykonane z kruszców, które zawsze są mile widziane, jak żółte bądź białe złoto przyzwoitej próby. Wówczas na pewno nie popełnimy towarzyskiej kompromitacji.