Łupek dachowy do pokrycia góry domu

Inne

Bardzo praktycznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pokrycie dachu są łupki dachowe. Idealnie sprawdzają się w niemal każdych warunkach. Mogą wytrzymać zarówno skrajnie wysokie temperatury jak i duże mrozy. Wszystko to za sprawą ich wysokiej odporności. Są one również materiałem ogniotrwałym, co dodatkowo podnosi ich użyteczność oraz znacznie wydłuża okres korzystania z nich przy zachowaniu ich najbardziej pożądanych właściwości.

Łupek na dach – uniwersalne do dachów?

Kolejnym atutem, jaki niosą ze sobą łupki dachowe jest ich łatwość dopasowania do niemal każdego stylu. Sprawdzają się zarówno na klasycznych budynkach jak i na tych nowoczesnych. Wynika to z tego, że bez trudu można tworzyć za ich pomocą najróżniejsze kształty. Bardzo dobrze sprawdzą się zarówno na szpiczastych, prostokątnych jak i mniej określonych kształtach. Dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem wśród dekarzy.

Łupek dachowy – co z konserwacją?

Nie stanowi również większych problemów sama konserwacja łupek dachowych. Nie wymagają one specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych poza regularnym oczyszczaniem ich z opadłych na nie liści, gałęzi czy też śniegu. Wymiana uszkodzonej łupki również nie jest problemem. Bez przeszkód można ją wymienić na nową bez naruszania stabilności całej konstrukcji dachu. To rozwiązanie, które niesie ze sobą bardzo dużo korzyści i pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Więcej informacji na lupekdachowy.com