Jak wyglądają urządzenia do treningu EMS?

Bez kategorii

Treningi EMS powstały dzięki badaniom przeprowadzanym pod koniec osiemnastego wieku. Dzięki osiągnięciu odpowiedniego stopnia zadowolenia naukowców, dziś możemy cieszyć się innowacyjnym rodzajem treningu, który pozwala na trzy razy szybsze osiągnięcie upragnionego celu. Korzystając z tego rodzaju ćwiczeń, warto pamiętać, że przerywanie go jest tak samo mało opłacalne, jak przerywanie treningu tradycyjnego. Siłownie EMS zyskuje sobie coraz większą ilość zwolenników, co jest dosyć oczywiste.


Sprzęt EMS

Założenia intensywności treningu uczestnika treningów EMS to podstawa dla urządzeń wykorzystywanych podczas ćwiczeń. Dzięki poznaniu takich założeń elektro impulsy wysyłane są z taką siłą i taką intensywnością, którą jest w stanie znieść układ mięśniowy trenującej osoby. Dzięki temu pobudzone do działania są nie tylko większe partie mięśni, ale również i takie, które podczas zwykłych treningów nie byłyby nawet ruszone. Dobrze dobrany sprzęt EMS w postaci specjalnych kamizelek z elektrodami sprawia, że trening będzie niezwykle efektywny, a o to przecież chodzi.

Siłownia EMS

Podczas każdej sesji uczestnik zobowiązany jest do założenia na siebie przylegającego do ciała ubrania, które umożliwi późniejsze nałożenie na to specjalistycznej kamizelki z elektrodami. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie wszystko do siebie dopasować, a ćwiczenia będą zdecydowanie bardziej komfortowe. Oprócz kamizelki zakładamy na siebie również opaski i wszystko, co zostanie wskazane przez trenera personalnego. Warto ćwiczyć zgodnie z instrukcjami trenera, dzięki czemu uzyskamy wymarzony przez nas efekt, nie narażając się na niepotrzebne urazy.